NEDEN NANO TEMİZLİK ?

 

Nano teknoloji, çok küçük maddelerin teknolojisidir.

 

Gümüş’ün nano boyuta indirgenmesi onun, bakteri, virüs, mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu inanılmaz derecede artırmaktadır. Nano parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü antibakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.

Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkanları bulunmamaktadır. Hiçbir mikroorganizmanın nano gümüş karşısında, 6 dakikadan fazla canlı kalamadığı tespit edilmiştir. Halılar, nemli, rutubetli sıcak ve karanlık ortamlarda hızla üreyen bakteri, mantar ve virüs yuvasıdır. Bu ortamda bir bakteri bir günde 72, bir haftada bir trilyon kadar çoğalabilmektedir.

 

Halılarınızı, kilimlerinizi, nanoteknolojik ürunleri ile, 3 ay süreli ve çok etkin antibakteriyel hale getiriyoruz, yeni mikroorganizma, mantar oluşumlarını engelliyor ve istenmeyen, rahatsız edici kokulardan arındırıyoruz. Mayt, yaşadığı ortama günde yaklaşık olarak 20 - 30 defa dışkı bırakır ve bu dışkı ile birçok mikrobu evlerimize salar. Dışkılarının, taşıdığı çok zararlı virüsleri, mikropları hava yolu ile soluyan insanlarda, özellikle bronşit ve astım gibi solunum yolu hastalıklarına neden olur. Küçük çocuklar, pelüş oyuncaklarla ve halıların üzerinde çok oynamaları nedeniyle, bu hastalıklara daha çabuk yakalanırlar.

Nanoteknolojik temizlik ürünlerimiz halınızda bulunan, uçusan patojenleri ve doğal kokuları da kendisine çekerek yok eder.

 • Online sipariş vermek için

  Buradan vereceğiniz siparişlerin değerlendirilmesi için size ulaşıp onay almamız gerekmektedir.

 • Online Sipariş Kontrol

  Halılarınızın durumunu online olarak sorgulayabilirsiniz.

 • Dr.Sezgin Halı Yıkama tesisinde bulunan tüm makinalar DÖNERTAŞ marka olup, Bursa'da Dönertaş makinanın tam otomatik son sistem halı yıkama makinasının tek kullanıcısı Dr.Sezgin Halı Yıkamadır. Bunu teyit etmek için www.donertas.com.tr adresindeki Referanslar sayfasını kontrol edebilirsiniz.

 • Profesyonel Temizlik

  Neden profesyonel temizlik yaptırmalıyım?

 • NANO Temizlik

  Nano Temizlik Nedir?