Neden Profesyonel Halı Temizliği?

 

Amerika Dyson Laboratuarları' ndan Mikrobiyolog Tobi Saville, sadece bir insanın bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğünü söylemektedir. Dyson'ın araştırmaları, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğunu Bu tozların birçok alerjik hastalıklara yol açtığını ortaya koymuştur. Saville' e göre, alerjiyi tetikleyecek miktarda tozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halılar olduğu şeklindedir :

"Araştırmalarımıza göre, evin en tehlikeli noktası evin girişi, ikinci tehlikeli bölge ise odalardaki halılardır. Neredeyse tüm evlerde bulunan akarlar önemli bir alerjen üreticisi. Sıcağı, nemli ortamları severler. Halıların, üstteki tüylü kısımdan çok sert olan taban bölümüne kaçmayı tercih ederler. Evininize her hafta normal, ayda bir de yoğun temizlik yapın.”

Bu araştırma sonuçlarından da anlaşılacağı gibi insanların evlerinde en çok temas ettiği halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike olduğu gerçeğini anlamak güç değildir. Bunun yanında Türk ailesinin yapısı gereği insanlar halılarını her yıl yıkamak zorunluluğu hissetmektedir. Ancak gerek hızla gelişen apartmanlaşma gerçeği, gerek günümüzde çalışan bayanların çokluğu gerekse Türk insanının değişen sosyoekonomik yapısı halı yıkama işinin bir sektör haline gelmesine sebep olmuştur.

Son yıllarda ciddi manada profesyonel halı temizleme şirketlerinin yanında, sadece para kazanmak adına özellikle oto yıkama servisleri bu işi yapmaya başlamışlardır. Sektör ile ilgili yeterli bilgi,donanım ve teçhizatı bulunmayan bu tür iş yerleri tüketiciyi zor durumda bırakmakla birlikte Profesyonel halı temizleme şirketlerine bakış açısını da olumsuz yönde etkilemektedirler.

Halı yıkama ile yalnızca halıda oluşan kir ve kötü kokular değil, ayrıca halı elyafında yer edinmiş mikroskobik organizmalar da temizlenmiş olmaktadır. Periyodik olarak halı temizliği, halının ömrünü uzatmaktadır

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden olan; halı temizliği hizmeti ile halılarınız evinizden alınarak kısa bir zaman dilimi içersinde, halılarınızın ilk günkü gibi temiz ve istenmeyen kir ve bakterilerden arındırılmış dezenfekte edilmiş bir şekilde yine evinize teslim edilir. Biz Dr. SEZGİN Halı Temizleme olarak halılarınızı arıtma tesisimiz tarafından partikül filtresinden geçirilmiş, kirecinden tamamen arındırılmış, klorsuz ve yumuşak suda yıkıyoruz. Tamamen bitkisel Doğa Dostu MYDET ve ERA111 marka şampuan kullanıyoruz. Halınız daha sonra Bursa'da bir ilk olan teknoloji harikası, son sistem Dönertaş marka tamamen paslanmaz çelik makinemizde el değmeden otomatik olarak cinsine göre hem alttan hem de üstten yıkanmaktadır. Bu işlemden sonra, suyu otomatik sıkma makinesinde tamamen sıkılmaktadır. Nemli olan halınız temiz ve rüzgârlı bir ortamda kurutulmaktadır. Kuruyan halınız otomatik tarama makinemizde taranır hav ve tüylerden arındırılır son kontrolü yapıldıktan sonra paketleme işlemi geçilir. Sonra evinize özel ambalajında güler yüzle teslim edilmektedir.

 

   Firmamıza gelen halılarınız hırsızlık,yangın,ve sel gibi doğal afetlere karşı sigortalıdır.

 

Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı profesyonel temizliği tercih etmelisiniz.

 • Online sipariş vermek için

  Buradan vereceğiniz siparişlerin değerlendirilmesi için size ulaşıp onay almamız gerekmektedir.

 • Online Sipariş Kontrol

  Halılarınızın durumunu online olarak sorgulayabilirsiniz.

 • Dr.Sezgin Halı Yıkama tesisinde bulunan tüm makinalar DÖNERTAŞ marka olup, Bursa'da Dönertaş makinanın tam otomatik son sistem halı yıkama makinasının tek kullanıcısı Dr.Sezgin Halı Yıkamadır. Bunu teyit etmek için www.donertas.com.tr adresindeki Referanslar sayfasını kontrol edebilirsiniz.

 • Profesyonel Temizlik

  Neden profesyonel temizlik yaptırmalıyım?

 • NANO Temizlik

  Nano Temizlik Nedir?